MZstyle 395 روز پیش
بازدید 13 بدون دیدگاه

چگونگی تقویت پوست و مو در دوران بارداری

در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی در بدن خانم ها ممکن است اثراتی بر روی پوست، مو و یا حتی، ناخن‌های آنها داشته باشد. این تغییرات با رنگ های قرمز، قهوه ای و بنفش در قسمت های شکم، صورت و باسن خود را نشان می دهند. بنابراین جلوگیری و تقویت پوست و مو در دوران بارداری امری ضروری و مهم است.

چگونه تقویت پوست و مو در دوران بارداری را کنترل کنیم؟

 

چگونگی تقویت پوست و مو در دوران بارداری

چگونگی تقویت پوست و مو در دوران بارداری

تقویت پوست و مو در دوران بارداری یکی از نکات بسیار مهم است که باید به آن در دوران بارداری توجه زیادی شود. برای اینکه بتوانید زیبایی قبل از این دوران را حفظ کنید باید نکات مربوط به مراقبت های پوست و مو در بارداری را جدی بگیرید و آنها را رعایت کنید. بیشتر خانم ها در دوران بارداری به دلیل اختلالات هورمونی دچار تغییراتی در پوست، مو و ناخن های خود می شوند. بیشتر این تغییرات طبیعی است و دلیل آن بارداری خانم ها است و پس از مدتی به صورت طبیعی نیز از بین می روند. اما بعضی از آنها نیاز به تقویت پوست و مو در دوران بارداری دارند.

ما شما را  در سایت mzstyle.ir با برخی از تغییراتی که در دوران بارداری با آن مواجه می شوید و برخی از راه های جلوگیری این مشکلات آشنا خواهیم کرد.

علائم کشش

بیشتر خانم ها در دوران بارداری علائم کششی را روی شکم، سینه و باسن خود مشاهده می کنند. با بزرگ شدن

چگونگی تقویت پوست و مو در دوران بارداری

چگونگی تقویت پوست و مو در دوران بارداری

کودک در شکم مادر به خصوص در ماه های آخر دوران بارداری، علائم کششی در قسمت پایین شکم مشاهده می شود و همچنین با بزرگ شدن سینه ها برای شیر دهی این علائم بر روی سینه ها هم قابل مشاهده است. علائم کششی در بدن می تواند به رنگ های قرمز، قهوه ای و بنفش باشد. لوسیون ها، روغن های مخصوص، کرم های رفع علائم کششی می تواند تا حدودی این علائم را محو کند اما باعث رفع کامل آنها نمی شوند. جلوگیری از افزایش بیش از حد وزن در این دوران می تواند تا حدودی باعث جلوگیری از علائم کششی شود.

چگونگی تقویت پوست و مو در دوران بارداری

چگونگی پوست و مو در دوران بارداری

تغییرات پوستی

تغییر هورمون ها در دوران بارداری ممکن است باعث تغییراتی در پوست شود. بعضی از خانم ها لکه های قهوه ای یا زرد رنگی را در اطراف چشم خود به خصوص در بالای گونه ها و بینی خود مشاهده می کنند. که در بعضی مواقع از آن به عنوان ماسک بارداری نام برده می شود. و اسم علمی آن کلوماسما (chloasma) است. و برخی از مواقع در قسمت میانی شکم خانم ها در دوران بارداری خطی تیره رنگ مشاهده میشود که به آن linea nigra گفته می شود.

چگونگی تقویت پوست و مو در دوران بارداری

چگونگی پوست و مو در دوران بارداری

اما برای جلوگیری از این تغییرات در دوران بارداری شما می توانید از کلاه و لباس های که بدن شما را در برابر نور آفتاب حفاظت می کند استفاده کنید. همچنین شما میتوانید از کرم های ضد آفتاب مناسب نیز استفاده کنید. اما سعی کنید از سفید کننده ها یا مواد شیمیایی دیگر استفاده نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *