MZstyle 689 روز پیش
بازدید 26 بدون دیدگاه

طرز تهیه انواع لیموناد

با شروع فصل تابستان و گرم شدن هوا، همه ما بدنبال استفاده از لوازم خنک کننده و حتی نوشیدنی هایی که حس تازگی و خنکی را به ما میدهند، می گردیم. از بین تمامی نوشیدنی ها، لیموناد از جمله نوشیدنی است که می توان آن را به صورت خنک، شیرین، ترش و از همه مهمتر تازه تهیه نمود. شاید خیلی از شما از لیمونادهای آماده ای که به صورت کارخانه ای آماده میشوند، استفاده نمایید. ما در این مقاله می خواهیم طرز تهیه لیموناد تعدادی از لیمونادهایی که با میوه های تازه به همراه لیمو اماده می شوند به همراه ، را آموزش دهیم. با مجله MZstyle رو همراه باشید.

انواع نوشیدنی های لیموناد و طرز تهیه آن

وقتی اسم لیموناد به میان می آید، بلافاصله همه فکر می کنند که لیموناد از آب، شکر، لیمو و برای مزه دار کردن از نعنا تشکیل شده است. در ادامه ۷ لیمونادی که به جز موارد ذکر شده است را به شما آموزش می دهیم.

لیموناد رزماری

برای تهیه لیموناد رزماری باید مواد اولیه ای مانند ۲ فنجان آب، ۲ شاخه رزماری تازه، ½ فنجان شکر، ½ فنجان عسل، ۱- ¼ فنجان آب لیموی تازه، ۶ فنجان آب سرد، قطعات یخ و برای تزئین، رزماری و برشی از لیموی ترش را آماده نمایید.

برای تهیه لیموناد رزماری، ابتدا در یک ماهی تابه کوچک، ۲لیوان اب را می ریزیم تا جوش بیاید و سپس به آن شاخه های رزماری را اضافه می کنیم و اجازه می دهیم که حرارت آن کاهش پیدا کند و برای دم کشیدن، روی ظرف را به مدت ۱۰ دقیقه می پوشانیم. بعد از ۱۰ دقیقه، رزماری را از آب جوش خارج می کنیم و شکر و عسل را به آن اضافه می کنیم و هم میزنیم تا محلول یکدستی بدست آید. و سپس در یک پارچ ریخته و به مدت ۱۵ دقیقه در یخچال می گذاریم. حالا باید به مواد موجود در یخچال، آب لیموی تازه و آب سرد را اضافه و مخلوط نمایید. برای تزئین می توانید برش تازه ای از لیمو و رزماری را به آن اضافه نمایید.

لیموناد رزماری

لیموناد رزماری

ارزش مواد غذایی لیموناد رزماری :

۱ فنجان لیموناد رزماری دارای ۱۲۱ کالری، ۰ چربی و کلسترول، ۱میلی گرم سدیم،۰ پروتئین و ۳۳ گرم کربوهیدرات می باشد.

لیموناد پرتقال

برای اینکه لیموناد پرتقال آماده نمایید، باید مواد زیر را فراهم نمایید:

 • ¾-۱فنجان شکر
 • ½-۲ فنجان آب
 • ۲ قاشق غذاخوری لیموی رنده شده با پوست
 • ۲ قاشق غذاخوری پرتقال رنده شده با پوست
 • ½-۱ فنجان آب لیموی تازه حداقل ۱۰ لیمو
 • ½-۱ فنجان اب پرتقال تازه حداقل ۵ پرتقال
 • ۶ فنجان آب سرد

برای تهیه لیموناد پرتقال، ابتدا باید در یک ماهی تابه بزرگ، شکر و ½-۲ فنجان آب را با یکدیگر ترکیب نمایید و بگذارید جوش آید و بعد از خنک شدن، ما بقی مواد را به آن اضافه نمایید و روی موادی که در پارچ ریخته اید، را بپوشانید و تا ۱ ساعت در یخچال نگهداری نمایید. برای سرو لیموناد پرتقال میتوانید در هر لیوان برشی از میوه ها را در آن قرار دهید، و سرو نمایید.

ارزش مواد غذایی لیموناد پرتقال :

۱فنجان لیموناد پرتقال دارای ۱۳۶ کالری، صفر کلسترول و چربی و پروتئین، ۱ میلی گرم سدیم و ۳۵ گرم کربوهیدرات می باشد.

calamansi-juice-6

calamansi-juice-6

شاید خیلی از شما اسم این لیموناد را نشنیده باشید و یا اگر هم شنیده باشید، به نام آیس تی لیموناد (Lemonade Iced Tea) آن را می شناسید. مواد اولیه برای تهیه این لیموناد بسیار خوشمزه که خود من هم عاشق آن هستم، ۳ لیتر آب، ۹ عدد چای کیسه ای،۳/۴ تا ¼-۱ فنجان شکر، کنستانتره لیموناد یخ زده به اندازه ۱۲ انس یا ۱ قوطی، برش های لیموی تازه.

برای تهیه لیموناد چای و یخ، ابتدا ۳ لیتر اب را به جوش آورید و بعد از اینکه مقداری گرما را از دست داد،چای های کیسه ای را اضافه نمایید و به آن ها ۵ دقیقه استراحت دهید تا چای آماده شود. حال بعد از خروج چای کیسه ای، کنستانتره لیموناد و شکر را به آن اضافه نمایدد و مخلوط نمایید و بعد از گذاشتن درپوش، ان را در یخچال نگه داری نمایید تا خنک شود. به هنگام مصرف کردن نوشیدنی، باید از یخ و برش های لیمو برای خوشمزه تر شدن استفاده نمایید.

ارزش مواد غذایی لیموناد چای یخ:

۱ فنجان لیموناد چای یخ دارای ۱۰۰ کالری، ۲۶ گرم کربوهیدرات و  صفر درصد برای چربی، کلسترول و پروتئین و ۱ میلی گرم سدیم نیز می باشد.

 

 

طرز تهیه لیموناد کیوی گازدار

یکی دیگر از نوشیدنی های خوشمزه، لیموناد کیوی گازدار است که دارای مواد اولیه ای چون:

 • ۸ کیوی
 • ¾ فنجان شکر
 • ¾ فنجان آب لیموی تازه
 • ۱ لیترآب خنک و گازدار

برای آماده کردن لیموناد کیوی گازدار، ابتدا ۲ کیوی را پوست کنده و به قطعات کوچکتر تقسیم نمایید. حالا در جای یخ، آب سرد بریزید و قطعات کیوی را در ان بگذارید.

در مرحله دوم، کیوی ها را به قطعات بزرگتر برش دهید و در مخلوط کن بریزید تا به صورت اسموتی و پوره دربیاید. در ظرف دیگر آب لیمو و شکر را با یکدیگر ترکیب نمایید و پوره کیوی را به آن اضافه نمایید و در یخچال نگهداری نمایید، به هنگام استفاده، قطعات یخ را به همراه آب گازدار به آن اضافه نمایید.

طرز تهیه لیموناد کیوی گازدار

طرز تهیه لیموناد کیوی گازدار

ارزش مواد غذایی لیموناد کیوی گازدار :

۱فنجان دارای ۱۶۶ کالری، ۱ گرم چربی، ۱ گرم پروتئین، ۳میلی گرم سدیم، ۴۲ گرم کربوهیدرات و ۰ کلسترول می باشد.

 

طرز تهیه لیموناد خنک با میوه های تازه

شاید برای شما سوال پیش آید که مگر در لیمونادهای قبلی از میوه های تازه استفاده نمیشده است و این لیموناد چه فرقی با بقیه نوشیدنی ها دارد. برای اینکه تفاوت این لیموناد را با بقیه بدانید، با ما همراه باشید.

مواد اولیه:

 • ۳ فنجان آب انگور سفید
 • ½ فنجان شکر
 • ½ آب لیموی تازه
 • ۱ لیتر یا یک شیشه آب سودای خنک
 • میوه های تازه به اختیار

برای تهیه این لیموناد بسیار خوشمزه، ابتدا باید یک پارچ تهیه نمایید و در آن آب انگور سفید، شکر و آب لیموی تازه را در آن ریخته و همه را با یکدیگر مخلوط نمایید تا یکدست شود و برای خنک شدن، آن را در یخچال بگذارید، به هنگام استفاده از این لیموناد، قطعات مکعبی یخ را به همراه آب سودا به این مواد اضافه نمایید و به دلخواه هر نوع میوه ای که مد نظر شما است، به آن اضافه نمایید.

ارزش مواد غذایی لیموناد خنک با میوه های تازه:

ا فنجان از این لیموناد خنک دارای ۱۰۸ کالری، ۲۷ گرم کربوهیدرات، ۳۱ میلی گرم سدیم، بدون کلسترول و پروتئین می باشد.

طرز تهیه لیموناد خنک با میوه های تازه

طرز تهیه لیموناد خنک با میوه های تازه

شاید اسم این لیموناد یک مقدار متفاوت تر از بقیه باشد، اما هم از نظر طعم و هم از نظر ظاهر، بسیار خوشمزه و زیبا میباشد.

برای تهیه لیموناد یخی باید ۱ فنجان آب لیمو، یک فنجان شکر و ۴ قطعه یخ را در مخلوط کن بریزید تا به صورت پوره ای از یخ (برفکی)دربیاید. حالا باید ۱ فنجان بلوبری یخ زده یا تازه را بردارید و بین ۴ فنجان تقسیم کنید. سپس به هر لیوانی که دارای یخ و بلوبری است، مقداری لیموی تازه را بچکانید و گیلاس یا آلبالو را برای تزئین به ان اضافه نمایید.

ارزش مواد غذایی لیموناد یخی یا برفکی:

 ¾ فنجان لیموناد یخی قرمز، سفید و آبی، دارای ۲۲۹ کالری، ۱میلی گرم سدیم، ۶۰ گرم کربوهیدرات و  صفر درصد چربی، کلسترول و پروتئین است.

طرز تهیه لیموناد چای یخ با طعم زردآلو

برای تهیه لیموناد چای یخ زردآلو، نیاز به مواد اولیه زیر دارید:

 • ۴ فنجان آب
 • ۷ عدد چای کیسه ای
 • ۱ فنجان شکر
 • ۱ قوطی کنستانتره لیموناد
 • ۱ فنجان نکتار زردآلوی یخ زده
 • ۴ فنجان آب سرد
 • قطعات یخ
 • شاخه ای از نعنا

برای آماده کردن این لیموناد خوشمزه، باید در ابتدا یک ماهی تابه را آماده کنید، ۴ فنجان آب را در آن بریزید و بگذارید تا جوش بیاید. بعد از اینکه حرارت آن کمتر شد، چای های کیسه ای را در آن بگذارید و ۵ دقیقه به ان استراحت دهید. بعد از خارج نمودن چای های کیسه ای، مواد را به داخل یک پارچ بریزید و شکر را به آن اضافه نموده تا در مواد حل شود و در یخچال نگهداری نمایید.

 حال در این مرحله کنستانتره لیموناد و نکتار زردآلو را به آن اضافه نمایید. مقداری آب سرد را اضافه نمایید و در آخر، نعنا را برای تزئین بر روی ان بگذارید.

ارزش مواد غذایی لیموناد چای یخ با طعم زردآلو:

¾ فنجان این لیموناد دارای ۱۴۸ کالری، ۳۸ گرم کربوهیدرات، ۳ میلی گرم سدیم و چربی، کلسترول و پروتئین صفر نیز است.

 

ترجمه شده از مقاله Taste of Home

برای ما بنویسید که به چه موضوعی نیاز دارید تا پاسخ آن را برای شما بنویسیم؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *